SKOLACERNOVICE.CZ

Informační web podporovatelů a příznivců ředitele ZŠ a MŠ Černovice Mgr. Roberta Štefánka

Černá stavba ve škole, aneb kdo bude obětí starosty Brožka příště?

25.04. 2021

Dne 29. 9. 2020 byl zastupitelstvem odvolán tehdejší ředitel základní školy Mgr. Robert Štefánek.

Důvodem odvolání bylo údajné pochybení bývalého ředitele, který v prostorách zanikajících dílen vybudoval čtyři sádrokartonové příčky z nutnosti vytvořit prostor pro archiv. Tyto příčky byly starostou označeny jako černá stavba a následně byl ředitel odvolán, i když se omluvil, navrhoval různá řešení „problému“ a rovněž jejich případné odstranění na vlastní náklady.
Nic z toho starosta nepřijal a p. Štefánek byl odvolán.
A jaká je situace teď? Půl roku po jeho odvolání jsou zmiňované příčky pořád na místě, a i když neproběhla řádná kolaudace stavebním úřadem, byly zaneseny do inventárního seznamu školy.
Jak je možné, že příčky pořád stojí, když byly údajně mnohonásobnou hrozbou – z hlediska bezpečnosti, ohrožení dotačního programu a celkové koncepce a funkčnosti školy?
Bylo opravdu potřeba odvolat oblíbeného a schopného ředitele? Kvůli příčkám, které evidentně nejsou tak závažným problémem, jak bylo prezentováno starostou, když do teď stojí a jsou oficiálně uznaným školním majetkem?
A bylo to případně potřeba učinit na začátku školního roku, zejména když v červnu 2021 končilo řediteli funkční období?
Škola tím byla vystavena chaosu, personálním změnám a byl ohrožen její chod, což zejména v této obtížné době způsobené pandemií, bylo pro všechny velmi stresující.
Zmiňované skutečnosti nás tudíž nutí zamyslet se nad tím, že celá tato kauza se skutečně jeví jako zástupný problém pro cílené a dlouho připravované odvolání bývalého ředitele Štefánka, zejména když na posledním zastupitelstvu 7. 4. 2021 sám starosta připustil, že archiv není kam umístit, a proto se příčky budou bourat výhledově, až vzniknou nové prostory.

Jediným důvodem se opravdu zdá být čistě osobní averze starosty Brožka.

Za petiční výbor: Mgr. Kristýna Poláková, Mgr. Miroslava Mayerová, Mgr. Lenka Vacířová, Mgr. Alena Michálková, Mgr. Jana Nováková, Kateřina Šteflová, Šimon Paclík, Tereza Tatková

Edit: Příčky, které ve škole vznikly, nesplňují definici černé stavby