SKOLACERNOVICE.CZ

Informační web podporovatelů a příznivců ředitele ZŠ a MŠ Černovice Mgr. Roberta Štefánka

Proč odešla účetní?

12.10. 2020

Zveřejňujeme dopis bývalé účetní ZŠ a MŠ Černovice Ludmily Duškové. Dopis zveřejňujeme na její výslovné přání. Pro lepší čtení jsme dopis přepsali. Dole pod příspěvkem je jeho originál!

V Brné dne 11. 10. 2020

Vážení přátelé a zaměstnanci školy,

asi jste zjistili, že již nejsem ve své kanceláři. Dala jsem výpověď, protože nedokáži vstřebat to, co se stalo (za mého působení zde již podruhé) vedení školy. Stále a do poslední chvíle jsem doufala v nějaké pochopení ze strany zřizovatele, že situace je vážná a rozhodnutí unáhlená a ono NIC.

Když nastoupil do funkce ředitele Robert Štefánek s jasným doporučením zbavit se „nejen“ mé osoby, zažila jsem někdy docela nelehké chvíle. Robert se jako správný manažer a člověk pevných zásad, ale nejprve přesvědčil, zda jsem nebo nejsem kompetentní a zda jsem opravdu „zralá na vyhazov“. Toto velmi oceňuji a děkuji.

Ještě včera, i přes počáteční neshody, mi byl naprosto skvělým šéfem. Byl ke mně vždy tolerantní, lidský a vážil si mé práce.

Dnes je pryč a vy budete muset přijmout nového šéfa. Přeji Vám všem, aby u Vašeho jména nefiguroval nápis „NEŽÁDOUCÍ“. Je to velmi nepříjemné, ale v Černovicích asi běžné a nikdo z lidí, kteří zde žijí se nad tím nepozastaví. Proč????

Já chci odejít tam, kde na rozloučenou dostanu přání šťastné cesty, poděkování nebo úsměv. Veřejné lynčování, kterého jsme byli svědky, je temný středověk, vláda jednoho muže není demokracie a vlastní názor přece mít musím. Nebo že bych se spletla?

Chci touto cestou poděkovat Marcele Kokšteinové, že mi umožnila dělat a učit se něco nového a Robertu Štefánkovi a Janě Novákové za to, že počkali na utvoření vlastního názoru a stali se mými přáteli.

Přeji Vám všem hodně štěstí.

bývalá účetní Lída D.